Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli prawie 800 kg nielegalnego tytoniu

Data publikacji 30.04.2021

Kontrola drogowa przeprowadzona przez włocławskich policjantów skutkowała zabezpieczeniem prawie 800 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. 20-latkowi, który przewoził nielegalny towar grozi teraz wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.

Wczoraj (29.04.2021) policjanci z Włocławka przeprowadzili na terenie miasta kontrolę drogową dostawczego renault. Po sprawdzeniu części załadunkowej pojazdu okazało się, że 20-letni kierowca przewozi tam nielegalny towar. Funkcjonariusze ujawnili w aucie kilkadziesiąt worków, każdy o wadze ok. 20 kg, z zawartością krajanki tytoniowej bez wymaganych znaków akcyzy.

Trefny towar, o łącznej wadze prawie 800 kg, został przez policjantów zabezpieczony, a kierowca zatrzymany w celu złożenia wyjaśnień.

Dzisiaj 20-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z kodeksu karnego skarbowego, za który grozi mu wysoka grzywna, albo kara pozbawienia wolności do lat 3. Sąd może też zastosować obie te kary łącznie. Straty Skarbu Państwa z tytułu niepłaconych podatków oszacowano na kwotę ponad 860 tys. zł.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

  • Policjant kuca przy workach z tytoniem
  • otwarty worek z tytoniem na wadze elektronicznej
  • Policjant stoi przy workach z tytoniem
Powrót na górę strony