Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mając 3,5 promila spowodował kolizję z karetką pogotowia i próbował zbiec z miejsca zdarzenia

Data publikacji 30.04.2021

Policjanci ze Skały zatrzymali 49-latka, który spowodował kolizję z karetką pogotowia. Sprawca miał ponad 3,5 promila. Mężczyzna próbował zbiec z miejsca zdarzenia, jednak do czasu przyjazdu patrolu został ujęty przez załogę pogotowia. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy.

28 kwietnia br. oficer dyżurny Komisariatu Policji w Skale został powiadomiony o kolizji drogowej z udziałem karetki pogotowia, do której miało dojść na terenie podległej gminy. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol. Policjanci ustalili, że 49-letni kierujący vw golfem podczas manewru włączania się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa nadjeżdżającej z włączonymi sygnałami świetlnymi karetce pogotowia, w wyniku czego doprowadził do zderzenia pojazdów.

Po całym zdarzeniu mężczyzna wycofał pojazd na teren posesji, z której wyjechał, po czym wysiadł z samochodu razem z pasażerem i zamierzał uciec. Jednak szybko został ujęty przez załogę pogotowia, która o całym zdarzeniu powiadomiła dyżurnego miejscowego komisariatu, a po przyjeździe funkcjonariuszy został oddany w ich ręce. Okazało się, że 49-letni mieszkaniec gminy Skala był kompletnie pijany - miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył się policjantom, że nie widział nadjeżdżającej karetki. Kierowca został zatrzymany, policjanci zabezpieczyli też jego prawo jazdy.

Teraz 49-latek odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz za spowodowanie kolizji drogowej, która z kolei zagrożona jest karą grzywny.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony