Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podczas finału Pucharu Polski

Data publikacji 03.05.2021

Na stadionie Arena Lublin odbył się finałowy mecz Pucharu Polski w piłce nożnej. Spotkanie odbywało się bez udziału kibiców. Do Lublina wybrali się pseudokibice z innych miast. Policjanci zabezpieczali ich przejazd i nie dopuścili w okolice stadionu. Finał przebiegł bezpiecznie.

Wczoraj na stadionie Arena Lublin odbył się finał Pucharu Polski w piłce nożnej. O najwyższe trofeum walczyły drużyny Raków Częstochowa i Arka Gdynia.  Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji i Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przygotowali się do zabezpieczenia Finału Pucharu Polski w piłce nożnej.

Pod uwagę brane były możliwe zagrożenia. Działania prowadzone były w wielu obszarach. Uczestniczyli w nich policjanci pionów prewencji, ruchu drogowego i operacyjnego. Poza zabezpieczeniem okolic stadionu, do zadań mundurowych należało także kontrolowanie tras przejazdu kibiców i niedopuszczenie do tak zwanych ustawek w drodze na mecz.

Kilkuset osobowa grupa pseudokibiców, nie została dopuszczona pod stadion. Nie doszło do incydentów, finał przebiegł bezpiecznie.

Rzecznik Prasowy
KWP w Lublinie
kom. Andrzej Fijołek

  • radiowozy i stadion w tlle
  • policjanci i stadion w tle
  • policjant przy radiowozie
Powrót na górę strony