Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli kobiecie z podejrzeniem zawału serca

Data publikacji 04.05.2021

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach podczas akcji pn. „Kaskadowy Pomiar Prędkości” dbali o bezpieczeństwo osób poruszających się drogami powiatu. W miejscu, gdzie policjanci kontrolowali samochody, zatrzymało się osobowe subaru. Zza kierownicy wybiegł wyraźnie zdenerwowany mężczyzna, który poprosił mundurowych o pomoc, ponieważ jego żona w czasie podróży źle się poczuła.

W czasie kiedy policjanci kontrolowali prędkość samochodów jadących drogą krajową nr 3 na wysokości Polkowic, nagle obok radiowozu zatrzymał się pojazd. Zza kierownicy subaru podbiegł do policjantów roztrzęsiony 67-latek, który poprosił policjantów o pomoc, ponieważ jego żona nagle źle się poczuła i zaczęła odczuwać ucisk w klatce piersiowej.

Funkcjonariusze zareagowali natychmiast udzielając 66-letniej mieszkance Sulęcina pomocy przedmedycznej i wzywając pogotowie ratunkowe. Dzięki prawidłowej ocenie sytuacji polkowickich policjantów załoga karetki szybko przewiozła kobietę do Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie, gdzie została jej udzielona specjalistyczna pomoc. U kobiety stwierdzono podejrzenie zawału serca.

„Pomagać i chronić” to podstawowa i najważniejsza dewiza każdego policjanta. Działanie polkowickich funkcjonariuszy potwierdza te słowa.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony