Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przerwał mszę świętą i skierował przedmiot przypominający broń palną w kierunku księdza

Data publikacji 04.05.2021

Policjanci w Dusznikach-Zdroju zatrzymali mężczyznę, który wszedł do kościoła i w kierunku księdza odprawiającego mszę świętą skierował przedmiot przypominający broń palną. To nie jedyne przestępstwo na jego koncie. Teraz mieszkaniec powiatu kłodzkiego za swoje zachowanie odpowie karnie.

Wczoraj, 03.05.2021 r., rano, w Dusznikach-Zdroju podczas mszy świętej do kościoła wszedł mężczyzna, który w kierunku księdza skierował przedmiot łudząco przypominający broń palną. Uczestnicy trwającego nabożeństwa wyprowadzili ze świątyni mężczyznę, któremu niestety udało się wyswobodzić i uciec.

Od razu powiadomiono o tym fakcie Policję. Mundurowi z komisariatu w Polanicy-Zdroju zaraz po zgłoszeniu przyjechali do Dusznik-Zdroju i na terenie miasta zatrzymali znanego im już dobrze 38-latka. Mężczyzna był nietrzeźwy. Miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało, to nie jedyne przestępstwo na jego koncie.

Podczas zatrzymywania 38-latek naruszył nietykalność cielesną policjanta kilkukrotnie go kopiąc. Ponadto mundurowi znaleźli przy nim pieniądze, które najprawdopodobniej przywłaszczył działając na szkodę byłej już partnerki. Policjanci wyjaśniają również czy nie stoi on za kradzieżą jej karty bankomatowej. Wszystkie okolicznością będą wyjaśnianie przez śledczych.

Dzisiaj 38-latek zostanie przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty m. in. z art. 195 kk.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony