Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany mężczyzna, który omal nie doprowadził do pożaru budynku wielorodzinnego

Data publikacji 04.05.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzewany jest o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia pożarem. Mężczyzna na klatce schodowej wielorodzinnego budynku podpalił materac, w wyniku czego uszkodzeniu uległy ściany, sufit oraz przewody elektryczne. W chwili zdarzenia w budynku przebywało 20 osób. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzewanego o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia pożarem.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 3 maja br. około godziny 6.50 w jednym z wielorodzinnych budynków w centrum Jeleniej Góry. Mężczyzna podpalił znajdujący się na klatce schodowej materac, w wyniku czego uszkodzeniu uległy ściany, sufit oraz przewody elektryczne. Po podpaleniu 32-latek opuścił budynek, w którym w chwili zdarzenia przebywało 20 osób. Mieszkańcy przed rozpoczęciem akcji gaśniczej, samodzielnie wyszli z zagrożonego miejsca. Nikt nie doznał obrażeń.

Policjanci powiadomieni o przestępstwie, bezpośrednio po nim zatrzymali jeleniogórzanina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1 promil. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

  • pożar i zgliszcza na klatce schodowej
  • nadpalone i zniszczone ściany
  • zniszczona podczas pożaru klatka schodowa

Opis filmu: klatka schodowa po pożarze

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 31.69 MB)

Pliki do pobrania

  • 13.1 KB
    transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony