Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ta brawurowa jazda mogła zakończyć się tragicznie

Data publikacji 04.05.2021

Kierowca fiata na krajowej "ósemce" wyprzedzał ciąg pojazdów na wzniesieniu i zakręcie. Nie spodziewał się, że w jednym z nich jadą policjanci z podlaskiej grupy Speed. Brawurową jazdę 30-letniego kierowcy nagrały kamery nieoznakowanego radiowozu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

Tydzień temu, w rejonie miejscowości Poświętne, policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli fiata. Chwilę wcześniej kierujący nim mężczyzna wyprzedzał ciąg pojazdów lekceważąc przy tym przepisy ruchu drogowego. Nie wiedział, że w jednym z nich jadą policjanci "drogówki". Już na nagraniu z tylnej kamery widać jak kierowca w momencie wyprzedzania radiowozu lekceważy linię jednostronnie przekraczalną. Natomiast kamera z przodu radiowozu nagrała jak kierowca kontynuuje ten manewr na wzniesieniu i łuku drogi. Jego brawurowa jazda mogła zakończyć się tragicznie, bo z naprzeciwka jechał już inny samochód. Chwilę później kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą fiata siedział 30-latek, który został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

Kierowco! Pamiętaj, że na drodze nie jesteś sam. Ponownie apelujemy o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Opis filmu: Widok na drogę wieczorową porą, po której jadą pojazdy. Na górze i dole ekranu widać dane dotyczące nagrania, między innymi datę, godzinę, prędkość. Na nagraniu z tylnej kamery radiowozu widać jak jeden pojazd jedzie lewym pasem ruchu i wyprzedza ciąg pojazdów, w tym policyjny pojazd. Kontynuuje ten manewr i wyprzedza jeszcze pojazd ciężarowy na wzniesieniu i łuku drogi, co widać już na nagraniu z kamery umieszczonej z przodu radiowozu. W dalszej części nagrania widać jak wyprzedzający pojazd zjeżdża na prawy pas tuż przed jadący w tym samym kierunku pojazdy, bo z naprzeciwka jedzie inny pojazd. Na końcu pojawia się logo Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku – herb województwa na tle mapy województwa podlaskiego i policyjnej odznaki.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.71 MB)

Pliki do pobrania

  • 12.9 KB
    Deskrypcja tekstowa do filmu.
Powrót na górę strony