Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywał się w kryjówce za regałem

Data publikacji 09.05.2008

Kryminalni z komendy stołecznej Policji zatrzymali mężczyznę, który od czterech lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Marcin O. poszukiwany był dwoma listami gończymi. 32-latek wpadł w mieszkaniu, które wynajmował na warszawskim Targówku. Policjanci znaleźli go leżącego na materacu, w skrytce urządzonej za regałem.

Sąd w Piszu wydał za Marcinem O. dwa listy gończe. Mężczyzna był poszukiwany w celu doprowadzenia do najbliższego aresztu lub zakładu karnego. Na swoim koncie miał posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami w celu wyłudzenia kredytu i przywłaszczenie mienia. 32-latek od czterech lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W tym czasie poruszał się po całym kraju, pracując dorywczo na budowach. Wpadł, gdy przyjechał do Warszawy.

Stołeczni kryminalni namierzyli Marcina O. na Targówku. Jak ustalili policjanci poszukiwany 32-latek wynajął tam mieszkanie, wspólnie ze swoją konkubiną. Mężczyzna starał się jak najmniej "rzucać w oczy". Sam nie otwierał drzwi, a w jednym z pokoi przygotował sobie specjalną kryjówkę, urządzoną za regałem, który był dokładnie dopasowany od podłogi do samego sufitu.

Kiedy mundurowi nabrali pewności, wkroczyli do akcji. Wczoraj późnym wieczorem przygotowali zasadzkę. Policjanci wykorzystali moment, gdy do mieszkania wracała przyjaciółka Marcina O. W chwili, gdy kobieta otworzyła drzwi, kryminalni razem z nią weszli do środka. Poszukiwanego 32-latka znaleźli leżącego na materacu, w kryjówce za regałem. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony. Nie spodziewał się, że zostanie namierzony, "krążąc" cały czas po różnych częściach kraju.

Marcin O. został przewieziony do policyjnego aresztu. Wkrótce zostanie przekazany do dyspozycji poszukującego go sądu.
Powrót na górę strony