Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zebrano ponad 102 litry krwi w akcji „102 litry krwi na 102. rocznicę postania Policji"

Data publikacji 04.05.2021

Trwa akcja „102 litry krwi na 102. rocznicę postania Policji". Do tej pory wzięło w niej udział 231 policjantów i pracowników cywilnych garnizonu małopolskiego. Pod koniec kwietnia br. osiągnięto już założony cel. Akcja oddawania krwi będzie trwała do końca lipca br.

5 lutego 2021 r. Małopolska Policja wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, zainaugurowała akcję pod hasłem „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”. Celem uczczenia tego jubileuszu jest zebranie jak największej ilości krwi, każdego dnia ratującej życie poszkodowanym w wypadkach, chorym onkologicznie, czy też osobom po przeszczepach.

Szlachetne przedsięwzięcie zbiegło się w czasie z pandemią koronawirusa, której skutkiem były szpitalne deficyty tego bezcennego daru. Policjanci i pracownicy Policji całego garnizonu małopolskiego dowiedli, że można na nich liczyć. Odzew był bardzo duży. W sumie w punktach poboru na terenie województwa zarejestrowało się do tej pory 251 chętnych, a krwią podzieliło się 231 osób.

Łącznie dzięki zbiórce zebrano już prawie 104 litry tego  życiodajnego płynu, ale to nie koniec bo akcja będzie trwała do końca lipca.

(KWP w Krakowie / mw)

Inny komunikat na temat akcji „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji” ►

  • Krwiobus stojący przed Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie
  • funkcjonariusz oddaje krew w krwiobusie
  • funkcjonariusz oddaje krew
  • funkcjonariusze oddają krew w krwiobusie
  • funkcjonariusz oddaje krew w krwiobusie
  • zebrana krew w fiolkach
Powrót na górę strony