Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci szybko dotarli do mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo

Data publikacji 04.05.2021

Dzięki zdecydowanym działaniom bocheńskich policjantów, udało się uratować życie młodego mężczyzny w sytuacji kryzysowej.

W nocy z 30 kwietnia na 1 maja br., pracownik Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego odebrał telefon od zdesperowanego 26-letniego mieszkańca Bochni, który oświadczył, że chce popełnić samobójstwo. Pracownik WCPR cały czas pozostawał z mężczyzną na linii a jednocześnie informacja o tej kryzysowej sytuacji natychmiast została przekazana do bocheńskich policjantów

W sytuacji narażenia życia lub zdrowia liczy się każda chwila, dlatego oficer dyżurny wysłał wszystkie podległe patrole do poszukiwań i sprawdzania miejsc, w których mógł przebywać 26-latek. Celem było jak najszybsze jego odnalezienie.  Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego oraz wydziału prewencji udali się do wytypowanych  miejsc. W jednym z takich miejsc odnaleziono 26-latka, który był w ciągłym kontakcie telefonicznym z pracownikiem Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Mężczyzna był w złym stanie psychicznym i podtrzymywał swoją wersję o myślach samobójczych.

Dzięki szybko przeprowadzonym działaniom bocheńskich policjantów mężczyznę przekazano załodze Zespołu Ratownictwa Medycznego, która zapewniła mu dalszą opiekę.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony