Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał mieć psa, to go ukradł

Data publikacji 09.05.2008

Policjanci z posterunku w Sianowie zatrzymali 14-letniego chłopca, który ukradł psa rasy amstaff. 14-latek za kradzież odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich. Kilkumiesięczny pies wrócił do swojej właścicielki.

Do policjantów z posterunku w Sianowie zgłosiła się kobieta, która poinformowała o nietypowej kradzieży. Podczas jej nieobecności w domu, ktoś z terenu posesji zabrał jej 8-miesięcznego psa rasy amstaff. Podwórko było dobrze ogrodzone i zamknięte, więc szczeniak nie mógłby sam się z niego wydostać.

Już kilka minut po zgłoszeniu policjanci zauważyli idącego ulicą chłopca, który trzymał na smyczy psa podobnego do opisanego przez kobietę. Gdy zapytali chłopaka, skąd ma czworonoga, najpierw powiedział, że kupił go kilka miesięcy temu, a potem twierdził, że dostał od cioci. Żeby wyjaśnić pochodzenie zwierzęcia, policjanci przewieźli chłopca wraz z psem na posterunek. Tam kobieta rozpoznała swojego pupila.

Jakub N., 14-letni mieszkaniec Koszalina, który zabrał pieska z posesji, odpowie teraz przed sądem rodzinnym za kradzież. Zwierzak wrócił wraz z właścicielką do domu.
Powrót na górę strony