Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pedofil poszukiwany przez Interpol zatrzymany w USA

Data publikacji 09.05.2008

Mężczyzna poszukiwany przez Interpol w związku z molestowaniem seksualnym chłopców w wieku od 6 do 10 lat został zatrzymany w Stanach Zjednoczonych. Wszystko dzięki pomocy internatuów. Polska policja i media również włączyły się w akcję poszukiwawczą przestępcy. Zatrzymanie nastąpiło zaledwie dwa dni po rozpoczęciu akcji w Internecie.

Interpol ogłosił, że podejrzany o pedofilię mężczyzna, którego zdjęcia opublikowano w ostatnich dniach na całym świecie w internecie, został zatrzymany w stanie New Jersey w USA.
Interpol ujawnił tożsamość zatrzymanego - jest nim 58-letni Wayne Nelson Corliss, z zawodu aktor, używający scenicznego nazwiska Casey Wane. Podejrzewa się go o wykorzystanie w latach 2000-2001 w Azji Południowo-Wschodniej trzech chłopców w wieku od 6 do 10 lat.

Zatrzymanie nastąpiło zaledwie po dwóch dniach po rozpoczęciu w internecie kampanii poszukiwania podejrzanego. Służby wykorzystały zdjęcia, które mężczyzna wysyłał pocztą elektroniczną. W 2006 roku natrafiła na nie policja w Norwegii. Później odkryto około 800 fotografii pedofila; wszystkie ukazywały te same ofiary i miejsca.

Zorganizowana przez Interpol w ubiegłym roku podobna akcja zakończyła się sukcesem. Dzięki opublikowaniu zdjęć podejrzanego w internecie udało się schwytać i postawić przed sądem kanadyjskiego pedofila Christophera Neila.

(z wykorzystaniem informacji PAP)

więcej informacji na stronie Interpolu

Powrót na górę strony