Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kredytowi oszuści zatrzymani

Data publikacji 09.05.2008

W ręce policjantów z Wołomina zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadło dwóch mężczyzn próbujących wyłudzić kredyt bankowy. 43-latkowie zostali zatrzymani w chwili, gdy zjawili się w banku po odbiór 20 tys. złotych. Obaj usłyszeli już zarzuty usiłowania wyłudzenia kredytu. Decyzją sądu Mirosław S. sąd będzie podpisywał listę osób dozorowanych.

Wołomińscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadli na trop nieuczciwych kredytobiorców. Tym razem do jednej z placówek bankowych zgłosiło się dwóch 43- latków: Andrzej Z. i Mirosław S. Mężczyźni składając zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach ubiegali się o przyznanie 20.000 złotych kredytu. Przedstawione przez nich dokumenty były jednak sfałszowane.

Obaj zostali zatrzymani w chwili, gdy zjawili się w banku po odbiór pożyczki. W czasie przesłuchania policjanci ustalili, że Mirosław S. prowadził "fikcyjną" firmę wystawiając "lewe" zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, zaś jego kompan Andrzej Z. przedłożył je w banku, z którego chcieli wyłudzić kredyt. Uzyskanymi pieniędzmi planowali się podzielić. Funkcjonariusze sprawdzają teraz, czy nie mają na swoim koncie podobnych oszustw.

Mirosław Z. przyznał się do usiłowania wyłudzenia kredytu, a sąd zastosował wobec niego dozór policyjny. Za posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami w celu uzyskania kredytu grozi kara do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony