Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 05.05.2021

Dzięki zainteresowaniu mieszkańca Jeleniej Góry szczęśliwie zakończyły się poszukiwania starszej kobiety. Zgłaszający powiadomił Policję o seniorce siedzącej między blokami w okolicach ulicy Kolberga w Jeleniej Górze, która wyglądała na zagubioną. Okazała się nią zaginiona 69-latka, która w nocy wyszła ze szpitala i nie było z nią kontaktu.

5 maja br. około 2:50 jeleniogórska Policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu 69-letniej kobiety poruszającej się o kulach, która mogła mieć zaniki pamięci. Kobieta miała zostać odebrana spod szpitala przez rodzinę, jednak kiedy ta po nią przyjechała okazało się, że starszej pani nie ma.

W związku z zagrożeniem życia i zdrowia kobiety, policjanci rozpoczęli jej poszukiwanie. Funkcjonariusze sprawdzali okolice szpitala, o pomoc poproszono również kierowców MZK, PKS, taksówkarzy, a także inne osoby, które mogły pomóc w jej odnalezieniu.

Rano, około 7.30, mieszkaniec Jeleniej Góry  zauważył siedzącą pomiędzy blokami przy ul. Kolberga w Jeleniej Górze starszą panią obok której leżały kule. Wyglądała na zagubioną. O swoich spostrzeżeniach powiadomił Policję. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, którzy pojawili się na miejscu potwierdzili, że jest to poszukiwana 69-latka. Kobieta była roztrzęsiona, nie mogła rozmawiać. O jej odnalezieniu powiadomiono rodzinę, która się nią zaopiekowała.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony