Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy pomógł schorowanemu mężczyźnie

Data publikacji 06.05.2021

Policjant z Posterunku Policji w Bieżuniu zareagował na informację od niepełnosprawnego 63-latka. Mężczyzna ograniczony ruchowo był głodny, poprosił o jedzenie. Pomógł mu dzielnicowy.

Dzielnicowi to grupa policjantów, którzy są najbliżej społeczeństwa i ich spraw. W codziennej służbie pomagają w rozwiązywaniu trudnych dla mieszkańców sytuacji. Między innymi łagodzą spory międzyludzkie, jak również opiekują się mieszkańcami swojego rejonu służbowego.

Tak było i tym razem. Kilka dni temu dyżurny żuromińskiej komendy otrzymał zgłoszenie od dobrze znanego Policji mężczyzny, 63-letniego mieszkańca gminy Bieżuń. Zgłaszający poinformował, że skończyło mu się jedzenie, a on sam nie ma możliwości zakupu żywności, ze względu na swój stan zdrowia. Sytuacja mężczyzny jest znana lokalnym funkcjonariuszom. Mieszkaniec gminy Bieżuń od ponad od 20-lat jest osobą niepełnosprawną i ma problemy w samodzielnej egzystencji.

Policjant dotarł do miejsca zamieszkania zgłaszającego. Nie było zagrożenia dla życia i zdrowia niepełnosprawnego mężczyzny, jednak postanowił pomóc i przywiózł 63-latkowi żywność i wodę.

Mężczyzna korzysta z pomocy społecznej. Mimo że Policja nie zajmuje się takimi przypadkami, to jednak zawsze można na nas liczyć.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony