Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Witamy nowych policjantów!

Data publikacji 06.05.2021

W sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie nowi policjanci wypowiedzieli słowa Roty składając uroczyste ślubowanie. Funkcjonariuszy przywitał osobiście Pan Zbigniew Bogucki Wojewoda Zachodniopomorski i szef zachodniopomorskiego garnizonu Policji nadinsp. Tomasz Trawiński.

W dwa dni po tragicznej śmierci policjanta na służbie w Raciborzu, podczas dzisiejszej uroczystości nie mogło zabraknąć odniesienia do tego wydarzenia. Zebrani minutą ciszy uczcili pamięć aspiranta Michała Kędzierskiego, który zginął do końca wypełniając słowa roty ślubowania.

Te same słowa dzisiaj wypowiedzieli nowo przyjęci funkcjonariusze. Z dniem 20 kwietnia br. w szeregi Zachodniopomorskiej Policji przyjętych zostało kolejnych 74 policjantów. Z uwagi na obostrzenia sanitarno - epidemiologiczne ślubowania nowych policjantów odbywają się w jednostkach, do których mundurowi zostali przydzieleni i przebiegają w ścisłym reżimie sanitarnym. Dziś, 06.05.2021 r., w sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie podczas apelu ślubowało łącznie 16 funkcjonariuszy.

Wojewoda Zachodniopomorski w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie słów policyjnego ślubowania oraz tego jak ważna społecznie jest to służba.

Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński gratulował młodym funkcjonariuszom wyboru drogi zawodowej. W swojej wypowiedzi podkreślił, że jest to służba trudna i wymagająca, ale dająca dużo satysfakcji i możliwości niesienia pomocy innym ludziom. Szef zachodniopomorskiego garnizonu życzył nowo przyjętym funkcjonariuszom sukcesów zarówno w realizacji planów związanych z drogą zawodową, jak i w życiu osobistym.

Młodzi adepci niebawem rozpoczną naukę w szkołach policyjnych, gdzie będą uczestniczyć w kursie podstawowym, który pozwoli im na zdobycie podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. Po jego zakończeniu mundurowi powrócą do macierzystych jednostek, gdzie pod opieką starszych i doświadczonych kolegów będą służyć lokalnej społeczności.

W bieżącym roku to już drugie przyjęcie nowych funkcjonariuszy (łącznie 189 policjantów). W minionym, 2020 roku, zachodniopomorski garnizon przyjął blisko 400 funkcjonariuszy.

Nabór kandydatów ciągle trwa i już planujemy kolejne przyjęcia.

Jeżeli zastanawiasz się jaką drogę rozwoju zawodowego wybrać, proponujemy Ci wstąpienie w szeregi naszej formacji. Szczegółowe informacje na temat przyjęć do Policji znajdują się poniżej:

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony