Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy nie dopuścił do tragedii

Data publikacji 06.05.2021

Dzielnicowy z Namysłowa otrzymał informację o mężczyźnie, który chce odebrać sobie życie. Natychmiast ruszył mu na pomoc. Przy wykorzystaniu miejskiego monitoringu odnalazł 26-latka w parku. Do czasu przyjazdu pogotowia udzielił mężczyźnie koniecznej pomocy.

Sytuacja miała miejsce podczas majowego weekendu. Dzielnicowy z Namysłowa otrzymał informację o 26-latku, który chce odebrać sobie życie. Policjant natychmiast udał się na miejsce interwencji, jednak mężczyzny już tam nie było.

Funkcjonariusz łatwo nie odpuścił. Poszedł od razu do centrum monitoringu i przejrzał zapis z kilku kamer. Ustalił, jak mężczyzna był ubrany i w którym kierunku się przemieszcza. Liczyła się każda minuta, gdyż nie wiadomo było, w jakim stanie emocjonalnym aktualnie znajduje się młody człowiek.

Dzielnicowy dojechał do miejsca, gdzie mężczyzna leżał na ławce z pociętym nadgarstkiem. Po opatrzeniu rany wezwał pogotowie. Do czasu przyjazdu karetki rozmawiał z 26-latkiem i monitorował jego zachowanie. Po przybyciu na miejsce lekarza mężczyźnie udzielono dalszej pomocy medycznej.

Prawdopodobnie, dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji dzielnicowego nie doszło do tragedii.

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony