Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził zabójstwem, został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 07.05.2021

Za groźby pozbawienia życia odpowie 41-letni obywatel Macedonii, który był już karany za zabójstwo. Mężczyzna 21 lat temu na terenie Austrii zabił swoją partnerkę, Polkę. Pomimo upływu lat groził zabójstwem matce zamordowanej kobiety. Gdy po wyjściu z więzienia i zmianie nazwiska pojawił się w Polsce został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do kraśnickiej prokuratury. Wczoraj został tymczasowo aresztowany.

Za 41-letnim obywatelem Macedonii wystawiony był list gończy wydany przez kraśnicką prokuraturę. Mężczyzna w 2005 roku zabił swoją polską partnerkę na terenie Austrii. Wcześniej służył w armii na Bałkanach. Za zabójstwo został skazany na 20 lat więzienia. Po odbyciu 2/3 kary w austriackim więzieniu został deportowany  do Macedonii.

Pomimo wielu lat od zabójstwa groził matce zamordowanej kobiety. Istniała obawa, że mężczyzna zrealizuje swoje groźby. Gdy zmienił nazwisko i ponownie pojawił się w Polsce ustaleniem jego miejsca pobytu i zatrzymaniem zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz policjanci z Kraśnika. Został zatrzymany na terenie Śląska przy udziale konterrorystów z Katowic.

Trafił do aresztu, a następnie został przekonwojowany do Prokuratury Rejonowej w Kraśniku. 41-latek został tymczasowo aresztowany.

(KWP w Lublinie / mw)

  • zatrzymany mężczyzna w kajdankach idzie po schodach obok policjanci
  • zatrzymany mężczyzna na korytarzu budynku, ma na rękach i nogach kajdanki obok idą policjanci
Powrót na górę strony