Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie zatrzymał włamywacza i odzyskał kilkaset tysięcy złotych łupu

Data publikacji 10.05.2021

Łódzki policjant z wydziału kryminalnego VIII komisariatu , po służbie, podjął pościg za sprawcą włamania do pojazdu. Złodziej wybił szybę w vw golfie i skradł torbę a w niej, jak się okazało, znajdowało się kilkaset tysięcy złotych pożyczki zaciągniętej przez pokrzywdzoną firmę . Na szczęście tę sytuację zauważył przejeżdżający obok funkcjonariusz. Dzięki niemu 45-letni sprawca trafił do aresztu a ponad kilkaset tysięcy złotych wkrótce wróci do właścicieli, którzy nie kryli słów wdzięczności adresowanych wobec policjanta.

6 maja 2021 roku, po godz. 16.0,0 jadący po służbie w rejonie skrzyżowania ulic Kościuszki i Struga w Łodzi kryminalny z VIII Komisariatu zauważył mężczyznę, który wyciągał torbę przez wybitą szybę zaparkowanego tam auta, a następnie zaczął uciekać. Policyjny instynkt sprawił, że funkcjonariusz natychmiast ruszył w pościg. Zastawił swoim samochodem trasę ucieczki podejrzewanego, a następnie wysiadł i ruszył w jego stronę krzycząc „stój policja”. Doszło do szarpaniny, napastnik uderzył funkcjonariusza po czym kryminalny obezwładnił go powalając na chodnik i wytrącając trzymany w ręku nóż, który odrzucił na bezpieczną odległość. Złodziej nadal próbował się oswobodzić i utrzymać w posiadaniu łupu. Z pomocą policjantowi przyszedł przechodzień, który podał telefon komórkowy co pozwoliło na wezwanie wsparcia pełniących służbę policjantów. Reklamówka a w niej kilkaset tysięcy złotych została zabezpieczona. Włamywaczem okazał się 45-letni obywatel Gruzji. W dalszej kolejności funkcjonariusze ustalili świadków zdarzenia i pracownika firmy, który pobrał gotówkę a następnie zatrzymał się w tym rejonie na zakupy pozostawiając pieniądze w aucie. Po wyjściu ze sklepu zobaczył wybitą szybę i brak reklamówki z zaciągniętą pożyczką.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator postawił 45-latkowi zarzut kradzieży rozbójniczej za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności i zawnioskował do sądu o tymczasowe aresztowanie. 8 maja sąd przychylił się do wniosku izolując podejrzanego na najbliższe 3 miesiące. Sprawa pozostaje rozwojowa.

(KWP w Łodzi / mw)

  • Na zdjęciu widać dużą ilość pieniędzy na biurku, są na nim umieszczone kupki z banknotami 100 -złotowymi i 200-złotowymi, czerwony scyzoryk oraz żółta reklamówka
  • zatrzymany mężczyzna jest trzymany po obu stronach przez policjanta i policjantkę, ubranych po cywilnemu w kamizelkach policyjnych. Mężczyzna jest ubrany w ciemny sweter i dżinsy, ma spuszczoną głowę, stoi przodem do krat. Zdjęcie jest zrobione w policyjnym areszcie. Z boku, na biurku stoi urządzenie do pomiaru trzeźwości
Powrót na górę strony