Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 11.05.2021

30-latek podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa 35-latka z Kozienic. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak w jednym z mieszkań na terenie gminy Kozienice doszło do awantury. Policjanci musieli też udzielić pomocy medycznej poszkodowanemu mężczyźnie. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany. Grozi mu dożywocie.

W miniony piątek (7 maja br.) dyżurny kozienickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że do jednego z mieszkań wtargnął mężczyzna, który zaczął awanturować się z obecnym tam innym mężczyzną. Z relacji zgłaszającej wynikało, że w czasie kłótni, poszkodowany został ugodzony ostrym narzędziem, a sprawca uciekł z budynku.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani kozieniccy policjanci, a także karetka pogotowia. Do czasu przyjazdu karetki policjanci udzielali pomocy poszkodowanemu, który miał ranę ciętą. Tylko dzięki szybkiej pomocy policjantów i medyków uratowano jego życie. W wyniku podjętych czynności kilka godzin później funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o ten czyn 30-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W Prokuraturze Rejonowej w Kozienicach zatrzymanemu przedstawiono zarzuty usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratury, sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Teraz grozi mu kara dożywotniego więzienia.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony