Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali busa skradzionego na terenie Niemiec

Data publikacji 11.05.2021

Bolesławieccy policjanci podczas nocnego patrolu odzyskali samochód o wartości 90 tysięcy złotych oraz zatrzymali mężczyznę podejrzanego w tej sprawie. Właściciel nie zdążył jeszcze zgłosić kradzieży, do której doszło na terenie Niemiec. Podejrzany odpowie za paserstwo, a grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu podczas nocnego patrolu strefy ekonomicznej na terenie gminy Nowogrodziec zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu odbiegł od busa uciekając w stronę lasu.

Pojazd był bez tablic rejestracyjnych i bocznej szyby od strony kierowcy, natomiast we wnętrzu samochodu policjanci znaleźli zagłuszacz GPS i wyrwaną stacyjkę.

W pobliżu busa, w samochodzie osobowym, zatrzymany został 35-letni obywatel Ukrainy. Policjanci w jego pojeździe również znaleźli zagłuszacz GPS oraz polskie tablice rejestracyjne przypisane do takiego samego modelu auta, jak to pochodzące z kradzieży- zaparkowane obok.

Pojazd skradziony na terenie Niemiec został odzyskany, zanim właściciel zdążył zgłosić kradzież. Jego wartość to 90 tysięcy złotych.

Z ustaleń policjantów wynika, że zatrzymany był wspólnikiem kierowcy busa i usłyszał zarzut paserstwa. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony