Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast skręcić, pojechał na wprost. Przyczyną był alkohol

Data publikacji 12.05.2021

Policjanci z częstochowskiej grupy Speed zauważyli volkswagena, który z dużą prędkością jechał drogą krajową numer 91 w Częstochowie. Mundurowi zmierzyli prędkość, z jaką się porusza. Jednak po przejechaniu kilkuset metrów samochód, zamiast zjechać w prawo, wjechał wprost na pas zieleni, uszkadzając znak drogowy. Jak się okazało, zarówno kierujący, jak i pasażer byli pijani.

Do zdarzenia doszło 17 kwietnia 2021 r. Patrol częstochowskiej drogówki wyjeżdżał z terenu stacji benzynowej, gdy zauważył pędzącego lewym pasem po Alei Wojska Polskiego osobowego volkswagena. Policjanci zdecydowali, że zmierzą prędkość z jaką porusza się pojazd, jednak kierowca nerwowo zmieniał pasy ruchu. W końcu zjechał na prawy skrajny pas i kontynuował jazdę. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów, zamiast na łuku drogi zjechać w prawo, kierujący utracił panowanie nad pojazdem i wjechał wprost na pas zieleni, uderzając w znak drogowy.

Jak się okazało, kierujący volkswagenem 36-latek był kompletnie pijany, podobnie jak podróżujący z nim pasażer. Badanie wykazało, że wsiadł za kierownicę, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał.

Lekkomyślny kierowca musi się teraz liczyć z poważnymi konsekwencjami. Grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara pozbawienia wolności.

Reagujmy, kiedy widzimy, gdy za kierownicę wsiada nietrzeźwy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby wyeliminować z ruchu pijanego kierowcę i nie dopuścić tym samym do tragedii, w której mogą ucierpieć niewinne osoby.

(KWP w Katowicach / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.62 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja

Pobierz plik Audiodeskrypcja (format m4a - rozmiar 120 KB)

Powrót na górę strony