Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku drogowego

Data publikacji 12.05.2021

Trzymiesięczny areszt dla 27-latka kierującego osobówką, który spowodował wypadek i w chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

Do zdarzenia doszło po godzinie 22.00 w gminie Człopa w powiecie wałeckim. Kierujący najpierw spożywał alkohol, a później wsiadł za kierownicę pojazdu osobowego marki Reno Megan. Kierowca nie był sam. Zabrał ze sobą 37-letniego pasażera. W pewnym momencie na odcinku drogi pomiędzy miejscowością Trzebin a Pieczyska w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył  w przydrożne drzewo. Nastepnie auto prawdopodobnie w wyniku odbicia zjechało na przeciwległy pas drogi. Niestety tego zderzenia nie przeżył pasażer, mieszkaniec powiatu wałeckiego.

Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego, urządzenie pokazało wynik ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj, 11.05.2021 r., Sąd Rejonowy w Wałczu zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet dożywotnio.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony