Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dyżurny uratował 23-latka

Data publikacji 12.05.2021

Dzięki profesjonalnej postawie dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lublinie aspirant sztabowy Piotra Suroż uratował zdesperowanego 23-latka, który chciał targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusz podczas rozmowy telefonicznej skutecznie odwiódł go od tego planu.

Dzisiaj, 12.05.br., około godziny 2:00 w nocy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lublinie asp. szt. Piotr Suroż otrzymał zgłoszenie o możliwej próbie samobójczej. Do komendy zadzwoniła zaniepokojona matka 23-letniego studenta z Ostrowca Świętokorzyskiego. Kobieta oświadczyła, że jej syn jest nad rzeką i zamierza popełnić samobójstwo.

Po tej informacji od razu policjanci rozpoczęli czynności poszukiwawcze. Jednocześnie dyżurny podjął próby skontaktowania się z 23-latkiem. Mężczyzna początkowo nie odbierał telefonu, jednak po chwili udało się nawiązać z nim połączenie. Funkcjonariusz prowadził rozmowę ze spokojem i wyczuciem. Najpierw stopniowo uzyskał informację na temat dokładnego miejsca, w którym znajduje się zdesperowany mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Gdy to się udało zaczął nakłaniać 23-latka, by oddalił się od Bystrzycy i podszedł w okolicę pobliskiego hotelu. Tam czekali już na niego funkcjonariusze, którzy zapewnili mu odpowiednią opiekę. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony