Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Kotuniu

Data publikacji 12.05.2021

Dzisiaj w południe odbyła się uroczystość otwarcia odtworzonego Posterunku Policji w Kotuniu. Policja wyszła naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy i we współpracy z miejscowym wójtem doprowadziła do odtworzenia posterunku, który został zlikwidowany w 2012 roku.

W budynku funkcjonował wcześniej Zespół w Kotuniu Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Mokobodach. By funkcjonariusze mogli rozpocząć służbę w odtworzonej jednostce i powiększonym składzie, konieczny był gruntowny remont. Powstały nowe pomieszczenia, które umożliwiają komfortową obsługę mieszkańców, ale też poprawiają warunki pracy samych policjantów.

Inwestycja, której wartość sięga blisko 1,5 mln złotych została sfinansowana ze środków Gminy Kotuń. Uczestników dzisiejszej uroczystości przywitał Komendant Miejski Policji w Siedlcach mł. insp. Andrzej Dziewulski. Podziękował również Komendantowi Wojewódzkiemu Policji zs. w Radomiu Michałowi Ledzionowi za poparcie inicjatywy odtworzenia posterunku oraz doposażenie jednostki w nowoczesny sprzęt. Następnie Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Michał Ledzion, przekazał symboliczne klucze kierownikowi posterunku asp. szt. Damianowi Barei, a także podziękował wszystkim, którzy byli zaangażowani w przedsięwzięcie. Władze wojewódzkie reprezentował Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, natomiast lokalny samorząd Karol Tchórzewski - Starosta Siedlecki oraz Grzegorz Góral Wójt Gminy Kotuń wraz z przedstawicielami rady gminy.

Posterunek to zwieńczenie oczekiwań samorządu, który wsparł ideę poprawy bezpieczeństwa w gminie Kotuń. Ze względu na obowiązujące obostrzenia uroczystość odbyła się w pełnym reżimie sanitarnym.

Autor: kom. Agnieszka Świerczewska

 

  • Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Kotuniu
  • Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Kotuniu, przekazanie kluczy Kierownikowi Posterunku przez Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu
  • Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Kotuniu, Kierownik Posterunku z kluczami
  • Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Kotuniu
  • Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Kotuniu, Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu Michał Ledzion wraz z zaproszonymi gośćmi
Powrót na górę strony