Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby nie dopuścił do popełnienia samobójstwa przez mężczyznę

Data publikacji 13.05.2021

Dzielnicowy z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze, w czasie wolnym od służby, nie dopuścił do popełnienia samobójstwa przez 58-latka. Mężczyzna zagroził, że odbierze sobie życie skacząc z dachu budynku. Dzięki szybkiej reakcji policjanta udało się nakłonić go do zmiany decyzji. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. 58-latek trafił do policyjnego aresztu w celu wytrzeźwienia, a następnie zostanie przekazany pod opiekę lekarzy.

12 maja br., około godziny 19.50 do policjanta, który był już po służbie przybiegła roztrzęsiona sąsiadka, która poinformowała go, że jej były mąż chce popełnić samobójstwo skacząc z dachu 3 kondygnacyjnego budynku. Policjant polecił kobiecie powiadomić służby, a sam natychmiast wybiegł z mieszkania, celem udzielenia pomocy. Zauważył swojego byłego sąsiada, pobudzonego, który usiłował dostać się na dach budynku krzycząc, że z niego skoczy. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza udało się mężczyznę powstrzymać od wejścia na dach.

58-latek był jednak cały czas agresywny, czuć było od niego wyraźną woń alkoholu. Mężczyzna co chwilę próbował ponownie wejść na dach grożąc, że i tak się zabije. Dzielnicowy przez cały czas z nim rozmawiał, próbując zająć mężczyznę innymi tematami. Po około 1,5 godzinie został on przekazany patrolowi policji.

Mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia, a następnie zostanie przekazany pod opiekę lekarzy.

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, to nie wstydźmy się o nią poprosić. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam w trudnej sytuacji i udzielą nam wsparcia, na przykład bezpłatnie przez telefon:

Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00),

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży numer 116-111 (czynny codziennie, przez całą dobę).

Możemy również zadzwonić na numer alarmowy 112 (czynny codziennie, przez całą dobę).

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony