Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju dla podejrzanego o potrącenie na pasach 86-latki

Data publikacji 13.05.2021

Policjanci z Łeby zatrzymali 21-latka, podejrzanego o potrącenie na przejściu dla pieszych 86-letniej kobiety. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, pozostawiając tam ciężko ranną staruszkę. Kobieta walczy w szpitalu o życie.

Do zdarzenia doszło w Łebie w ubiegły poniedziałek po godzinie 13:00. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący vw potrącił schodzącą już z przejścia dla pieszych 86-letnią mieszkankę tego miasta i nie udzieliwszy jej pomocy, odjechał. Kobieta z licznymi obrażeniami przewieziona została do szpitala, gdzie walczy o życie.

Policjanci, którzy zostali wysłani na miejsce zdarzenia, zabezpieczyli ślady oraz dowody i ustalili świadka, który wskazał im kto może być odpowiedzialny za to zdarzenie i jakim pojazdem się poruszał. Mundurowi ustalili, że to 21-letni mieszkaniec gminy Wicko i niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania. W miejscu jego zamieszkania znaleźli i zabezpieczyli samochód, którym najprawdopodobniej potrącił kobietę. Mężczyzny jednak tam nie było. Policjanci intensywnie pracowali nad ustaleniem miejsca jego pobytu. Następnego dnia w Łebie 21-latek został zatrzymany. Zgromadzone przez śledczych materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie mu zarzutów spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia.

Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, która zadecydowała o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju.

Za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara 4,5 roku pozbawienia wolności i nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Jeśli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca, który zbiegł z miejsca zdarzenia, może trafić za kratki nawet na 12 lat.

Powrót na górę strony