Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypalając kable spowodował pożar

Data publikacji 13.05.2021

Policjanci z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo zatrzymali sprawcę pożaru. 31-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia poprzez wywołanie zdarzenia ogniowego zagrażającego życiu i zdrowiu oraz mieniu w znacznych rozmiarach. Może mu za to grozić do 5 lat więzienia.

We wtorek, 11.05.2021 r., około 14:30 dyżurny toruńskiej komendy otrzymał informację o pożarze do jakiego doszło przy garażach znajdujących się na  ul. Wschodniej w Toruniu. Na miejsce skierowano straż pożarną i policjantów. W wyniku pożaru spłonęły cztery drewniane garaże, częściowo metalowy schowek wraz z dwoma rowerami oraz uszkodzony został zabytkowy mercedes, który znajdował się w jednym z murowanych garaży, a także części do różnych aut. Wszystko warte kilka tysięcy złotych.

Policjanci z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo zatrzymali sprawcę tego pożaru. Okazał się nim 31-latek, bez stałego adresu zamieszkania. Jak się okazało, do pożaru doszło ponieważ mężczyzna wypalał między garażami kable aluminiowe. Biegły określił, że zdarzenie to można zakwalifikować jako zagrażające życiu i zdrowiu wielu osób.

Wczoraj, 12.05.2021 r.,  zatrzymany usłyszał zarzut zniszczenia mienia poprzez wywołanie zdarzenia ogniowego zagrażającego życiu i zdrowiu oraz mieniu w znacznych rozmiarach. Dzisiaj policjanci z Rubinkowa planują doprowadzić mężczyznę do Prokuratury Toruń Wschód i to oskarżyciel zdecyduje o jego dalszym losie. Podejrzanemu grozi teraz do 5 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy /mw)

  • dwaj policjanci w żółtych kamizelkach prowadzą zatrzymanego mężczyznę
  • dwaj policjanci w żółtych kamizelkach prowadzą zatrzymanego mężczyznę
Powrót na górę strony