Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 13.05.2021

Specjalista Wydziału Dowodzenia CSP, asp. szt. Rafał Pasteczka w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę golfa. 46-letni mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjant jadąc swoim autem w podwarszawskim Radzyminie zauważył kierowcę golfa, który swoim stylem jazdy stwarzał zagrożenie na drodze. Mężczyzna łamał przepisy ruchu drogowego m.in. nie ustępując pierwszeństwa pieszej na pasach.

Asp. szt. Rafał Pasteczka podjął próbę zatrzymania pojazdu wraz z napotkanym patrolem policjantów z miejscowego komisariatu. Po przebadaniu kierowcy okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Zdecydowana postawa naszego policjanta przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcy, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze.  

Pomimo wielu apeli Policji i tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się osoby wsiadające za kierownicę po wypiciu alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość spożytego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy, gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta. Może to zapobiec wielu dramatom na drogach naszego kraju, a nasza postawa może uratować komuś życie.

(CSP Legionowo/ mw)

Powrót na górę strony