Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyprzedzał ciężarówkę na wzniesieniu

Data publikacji 14.05.2021

Kierowca osobówki zlekceważył przepisy ruchu drogowego i wyprzedzał ciężarówkę na wzniesieniu. Nie wiedział jednak, że jego manewr nagrywa kamera nieoznakowanego radiowozu podlaskiej grupy Speed. Do zdarzenia doszło na krajowej "ósemce" w gminie Korycin. Okazało się, że za kierownicą volkswagena siedział 31-latek, który został ukarany mandatem karnymi.

Policjanci z podlaskiej grupy Speed codziennie patrolują niebezpieczne odcinki dróg krajowych przebiegających przez województwo podlaskie. Eliminują z nich tych kierowców, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego i stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu. I właśnie na początku maja kamera nieoznakowanego radiowozu nagrała niebezpieczny manewr kierowcy volkswagena. Widać na nim jak kierujący tuz przed wzniesieniem wyprzedza ciężarówkę i kończy ten manewr już na wzniesieniu. Do tego zdarzenia doszło w rejonie miejscowości Szaciłówka w gminie Korycin. Chwilę później policjanci zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Okazało się, że za jego kierownicą siedział 31-latek, który został ukarany mandatem karnymi a jego konto zasiliły punkty karne.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Opis filmu: Widok na drogę, po której jedzie ciąg pojazdów. Na górze i dole ekranu widać dane dotyczące nagrania, między innymi datę, godzinę, prędkość. Na nagraniu widać jak jeden pojazd osobowy zjeżdża na lewy pas i zaczyna wyprzedzać ciężarówkę. Kontynuuje ten manewr dojeżdżając do wierzchołka wzniesienia. W dalszej części nagrania widać ja wyprzedzający pojazd zjeżdża na prawy pas pomiędzy dwa pojazdy ciężarowe. Na końcu pojawia się logo Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku – herb województwa na tle mapy województwa podlaskiego i policyjnej odznaki.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.27 MB)

Pliki do pobrania

  • 12.72 KB
    Deskrypcja tekstowa.
Powrót na górę strony