Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolne świadectwo pomogło policjantom w ustaleniu danych starszej kobiety

Data publikacji 14.05.2021

Policjanci pomogli 82-letniej mieszkance Tarnobrzega, która błąkała się przy drodze relacji Sandomierz - Tarnobrzeg. Była zdezorientowana i przestraszona, nie pamiętała, jak się nazywa i co robi w środku nocy na ulicy. Ubrana była tylko w letnią podomkę i klapki. W ustaleniu danych kobiety pomogło jej szkolne świadectwo z ubiegłego wieku, które miała schowane w rękawie. Policjanci przekazali seniorkę pod opiekę rodziny.

W nocy po godz. 2.00, dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że przy drodze wojewódzkiej nr 723 relacji Sandomierz - Tarnobrzeg, błąka się starsza kobieta. Policjanci udali się we wskazany rejon. W niewielkiej odległości od stacji paliw przy ul. Warszawskiej zauważyli zdezorientowaną i wystraszoną seniorkę. Kobieta drżała z zimna, była ubrana tylko w letnią podomkę i klapki. Nie wiedziała, gdzie jest i co robi w środku nocy na ulicy. Okazało się, że seniorka cierpi na demencję i nie pamięta, jak się nazywa i gdzie mieszka.

Funkcjonariusze zaopiekowali się starszą panią. Gdy poczuła się bezpiecznie, z rękawa wyciągnęła mały zwitek papieru. Było to jej świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z 1952 roku. Dokument pozwolił na identyfikację kobiety i ustalenie jej adresu zamieszkania.

Seniorką okazała się 82-letnia mieszkanka Tarnobrzega. Policjanci przewieźli kobietę pod opiekę najbliższej rodziny.

Apelujemy do osób opiekujących się starszymi osobami - przypilnujmy, by seniorzy nie opuszczali sami miejsca zamieszkania, w szczególności nocą. Starsze osoby bardzo łatwo mogą stracić orientację w terenie i zabłądzić.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony