Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozmowa 50 metrów nad ziemią uratowała mu życie

Data publikacji 14.05.2021

Po tak dramatycznym zgłoszeniu decyzja policjantów mogła być tylko jedna. Funkcjonariusz wszedł na 50 metrową wieżę i tam rozmawiał z 26-latkiem, który chciał odebrać sobie życie. Po kilkunastu minutach obydwaj bezpieczni byli już na dole.

Dzisiaj, 13.05.2021 r., nad ranem dyżurny łomżyńskiej komendy otrzymał niepokojące zgłoszenie, z którego wynikało, że z okna własnego domu wyskoczył mężczyzna i pobiegł w nieznanym kierunku. Alarmująca policjantów osoba przekazala, że 26-latek może targnąć się na własne życie. Policjanci ustalili szczegółowy rysopis mężczyzny i to w co był ubrany. Informacja została przekazana patrolom pełniącym służbę w Łomży. Policjanci już po niespełna kilku minutach zauważyli tego mężczyznę stojącego na dachu, około 50 metrów nad ziemią. Wezwali na miejsce pozostałe służby ratunkowe i sami zaczęli działać. Jeden z mundurowych wszedł na wieżę i zaczął rozmawiać z 26-latkiem. Uspokojony mężczyzna stwierdził, że razem z policjantem zejdzie na dół. Tam został przekazany pod opiekę lekarzy.

Nie lekceważmy żadnych sygnałów świadczących o tym, że ktoś nie radzi sobie z trudną sytuacją życiową, okazujmy wsparcie i pomoc w kryzysie. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony