Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli uratować ludzkie życie

Data publikacji 14.05.2021

Szybka i fachowo przeprowadzona interwencja przez wschowskich policjantów zapobiegła możliwej ludzkiej tragedii. Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który pod wpływem alkoholu wybiegł z domu krzycząc, że rzuci się pod pociąg. Desperata idącego wzdłuż czynnego torowiska odnaleźli policjanci ruchu drogowego wschowskiej Policji – sierżant sztabowy Grzegorz Michalewicz i sierżant Robert Wojciechowski.

Z informacji przekazanych policjantom przez oficera dyżurnego wynikało, że w jeden z pobliskich miejscowości nietrzeźwy mężczyzna wybiegł z domu oświadczając, że chce popełnić samobójstwo i rzuci się pod pociąg. Jego zachowanie wzbudziło poważne obawy partnerki, która zaalarmowała Policję. Po chwili w miejscu zgłoszenia pojawili się sierżant sztabowy Grzegorz Michalewicz i sierżant Robert Wojciechowski, którzy na podstawie uzyskanych szczegółowych informacji na temat zajścia, ubioru mężczyzny oraz kierunku, w którym oddalił się z miejsca zamieszkania podjęli błyskawicznie działania.  Po kilku minutach idąc wzdłuż czynnego torowiska zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi ze zgłoszenia. Został on przekazany pod opiekę lekarzy.

Szybka interwencja policjantów udaremniła próbę targnięcia się na własne życie. Ratowanie wartości najwyższej, jaką jest życie to fundament policyjnej służby. Często pierwszą osobą, która podaje pomocną dłoń są policjanci. Jesteśmy do dyspozycji społeczeństwa przez 24 godziny na dobę i służymy pomocą każdemu, który takiej pomocy potrzebuje.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Powrót na górę strony