Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratowali mężczyznę przed budynkiem sądu

Data publikacji 14.05.2021

Policjanci z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, pełniący na co dzień służby patrolowe w poznańskim sądzie rejonowym, ratowali niemogącego oddychać 46-latka z drgawkami. Zdarzenie miało miejsce na chodniku, przed wejściem do instytucji.

Policjanci z Sekcji Policji Sądowej Wydziału Konwojowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu codziennie pełnią służby patrolowe na terenie Sądu Rejonowego Stare Miasto w Poznaniu. Kontrolują osoby wchodzące na teren placówki, a w razie potrzeby podejmują interwencje. 

Tak też było 7 maja br. Około południa sierżant Lucyna Jóźwiak sprawdzała budynek na kamerach monitoringu. Nagle zauważyła, że na chodniku, przed wejściem do sądu, leży mężczyzna, a wokół niego nerwowo chodzą inni ludzie. Od razu pobiegła na miejsca. Chwilę wcześniej sytuację zobaczył też zabezpieczający wejście do instytucji sierżant sztabowy Arkadiusz Wendzonka. Razem podjęli czynności ratunkowe.

Mężczyzna leżał na prawym boku i miał mocne drgawki. Przerażeni członkowie rodziny próbowali go ratować i od razu wezwali karetkę pogotowia. Według przekazanych przez nich informacji brat wcześniej nie chorował. 

Policjantka szybko zorientowała się jednak, że poszkodowany nie może oddychać, a jego stan bardzo się pogarsza. Brat mężczyzny wraz z sierż. sztab. Arkadiuszem Wendzonką utrzymywali go w pozycji bocznej ustalonej, podczas gdy sierż. Lucyna Jóźwiak próbowała rozluźnić zaciśnięte mięśnie szczęki 46-latka. Po dłuższej chwili udało się wyciągnąć jego język i mężczyzna nareszcie zaczął miarowo oddychać. 

Pomocy udzielano do przyjazdu karetki pogotowia, która od razu zabrała mężczyznę do szpitala.

(KWP w Poznaniu / kp)

Film Policjanci ratowali mężczyznę przed budynkiem sądu

Pobierz plik Policjanci ratowali mężczyznę przed budynkiem sądu (format mp4 - rozmiar 47.44 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony