Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadka samochodowego złodzieja

Data publikacji 17.05.2021

Wspólne czynności policjantów z Kielc i Krakowa doprowadziły do zatrzymania wielokrotnie w przeszłości notowanego 32-latka. Śledczy ustalili, że ten mężczyzna jest odpowiedzialny za próbę kradzieży nissana na terenie gminy Chęciny i kradzież rozbójniczą na 74-latku. Decyzją sądu zatrzymany najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami. Ponadto policjanci podejrzewają, że 32-latek jest odpowiedzialny za kradzieże i podpalenia pojazdów, do których doszło w ostatnim czasie.

To była wielotorowa sprawa. Dotyczyła m.in. usiłowania kradzieży osobowego nissana. 10 maja tego roku kieleccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że nieznany mężczyzna próbował ukraść zaparkowane auto na terenie posesji, ale został spłoszony przez 74-latka. Sprawca po opuszczeniu samochodu zabrał znajdujące się w środku ubrania i chcąc utrzymać łupy, uderzył interweniującego pokrzywdzonego. Ostatecznie porzucił fanty i uciekł w nieznany kierunku. Pracujący na miejscu funkcjonariusze z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili, że rozbójnikiem był najprawdopodobniej doskonale im znany 32-latek. Ten sam mężczyzna jest także podejrzewany o kradzieże samochodów audi, które zostały podpalone w ostatnim czasie w rejonie gminy Morawica. W odnalezienie sprawcy oprócz policjantów z kieleckiej komendy włączyli się kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Trop za 32-latkiem wiódł na teren województwa Małopolskiego. Tu do pomocy włączyli się stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy w miniony czwartek, 13.05.2021 r., ostatecznie zatrzymali kielczanina.

W piątek mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży nissana i usiłowania kradzieży rozbójniczej. Kielecki sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. W tym czasie śledczy weryfikować będą także jego związek z kradzieżami i podpaleniami samochodów, które w ostatnim czasie zaistniały na terenie województwa świętokrzyskiego.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony