Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 3,5 kg narkotyków zarekwirowane przez kłodzkich policjantów

Data publikacji 17.05.2021

Prawie 3,5 kilograma narkotyków nie trafi na czarny rynek dzięki policjantom z powiatu kłodzkiego, którzy zabezpieczyli zabronione substancje w pomieszczeniach gospodarczych należących do prywatnej posesji. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie uzyskanych operacyjnie informacji dotyczących jednego z mieszkańców powiatu kłodzkiego, który miał posiadać znaczne ilości środków zabronionych, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku i Krajowej Administracji Skarbowej Oddział w Kłodzku przeprowadzili kontrolę w jego miejscu zamieszkania.

Mężczyzna był bardzo zaskoczony wizytą służb w jego domu. Mundurowi podczas sprawdzania pomieszczeń gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Biały proszek zapakowany był w hermetycznie zamknięte worki, a cześć znajdowała się w plastikowym pojemniku. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli 131 tabletek niewiadomego pochodzenia, które trafią do policyjnego laboratorium. Ostatecznie do depozytu trafiło blisko 3,5 kilograma amfetaminy. Obecnie policjanci sprawdzają, czy zatrzymany 36-latek zajmował się również dystrybucją środków zabronionych.

Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty i decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy.

Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Film Blisko 3,5 kg narkotyków zarekwirowane przez kłodzkich policjantów

Pobierz plik Blisko 3,5 kg narkotyków zarekwirowane przez kłodzkich policjantów (format mp4 - rozmiar 41.99 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony