Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy stworzył niepełnosprawnym dzieciom podwodny świat

Data publikacji 17.05.2021

Dzielnicowy w nietypowy sposób pomógł podopiecznym jednej z placówek szkolno-wychowawczych. Funkcjonariusz wspólnie z grupą przyjaciół-akwarystów stworzył "kącik wytchnieniowy". Niepełnosprawne dzieci w otoczeniu akwariów tętniących życiem, mogą podziwiać podwodny świat, a przy tym odprężyć się.

Dzielnicowy z białostockiej jedynki młodszy aspirant Maciej Andrzejewski, zaangażował się w pomoc niepełnosprawnym podopiecznym jednej z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Białymstoku. Funkcjonariusz, który prywatnie jest pasjonatem akwarystyki, stworzył dzieciom podwodny świat. Swój pomysł zrealizował dzięki pomocy przyjaciół, którzy również są miłośnikami podwodnego życia. Jak twierdzi policjant, jego pomysł spotkał się z ogromną aprobatą wśród znajomych. Realizacja przedsięwzięcia była jedynie kwestią czasu. Po kilku tygodniach, w jednej z placówek powstały dwa w pełni wyposażone akwaria. Dzieci obserwując życie, które toczy się w podwodnym świecie, mogą uspokoić się i wyciszyć. Akwaria są również atrakcyjną dekoracją placówki. Nagrodą za wsparcie niepełnosprawnych dzieci był ich widok, jak z zapartym tchem wpatrywały się w wodny świat.

Nie zabrakło również podziękowań dla dzielnicowego ze strony dyrekcji Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych przy ulicy Krakowskiej. Kierownik dzielnicowych z Komisariatu Policji I w Białymstoku otrzymała list gratulacyjny. Dyrekcja podkreśliła w nim, że "dzięki takim policjantom czujemy się bezpieczni, otoczeni troską, która wykracza poza obowiązki służbowe".

tekst dostępny cyfrowo znajduje się pod tekstem

(KWP w Białymstoku/ mw)

  • umundurowany policjant przed wejściem do placówek szkolno-wychowawczych.
  • akwaria z roślinami i rybami
  • akwaria z roślinami i rybami
  • akwaria z roślinami i rybami
  • akwaria z roślinami i rybami
  • umundurowany policjant przed akwarium z rybami i roślinami

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony