Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i pracownicy cywilni kartuskiej komendy wsparli OTOZ Animals

Data publikacji 17.05.2021

Policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach poruszeni losem psów, którymi w kwietniu zaopiekowali się pracownicy OTOZ Animals, zorganizowali zbiórkę, z której środki pieniężne w ubiegły piątek trafiły do obrońców zwierząt. To już kolejny raz kiedy mundurowi z kartuskiej komendy wykazali się wrażliwością na cierpienie czworonogów.

Pod koniec kwietnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach wraz z pracownikami weterynarii ujawnili w Starej Hucie hodowlę, w której opieka nad psami była sprawowana w niewłaściwy sposób. Czworonogi trafiły pod opiekę OTOZ Animals.  Mundurowi i pracownicy cywilni z kartuskiej komendy poruszeni losem zwierząt zorganizowali zbiórkę pieniędzy, które w ubiegły piątek przekazali pracownikom Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt. Pieniądze zostaną wykorzystane na pokrycie kosztów leczenia czworonogów.

Była to już kolejna akcja kiedy funkcjonariusze z kartuskiej komendy wykazali się wrażliwością na krzywdę zwierząt. W grudniu 2019 roku zebrali koce, dywany, ręczniki, pościele, kołdry i poduszki oraz karmę, którą przekazali pracownikom schroniska Animals w Kościerzynie.

Powrót na górę strony