Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Kamiennej Góry rozpracowali grupę przestępczą

Data publikacji 17.05.2021

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze przez cały czas prowadzą zintensyfikowane działania, wymierzone w przestępczość narkotykową. Zorganizowana grupa przestępcza została przez nich rozpracowana w wyniku obszernej pracy operacyjnej i dochodzeniowo-śledczej. To dzięki zaangażowaniu kryminalnych oraz ich skuteczności w zbieraniu i analizie informacji, a także w podjętych działaniach wymierzonych w przestępczość narkotykową niebawem przed sądem stanie 7 osób z powiatu kamiennogórskiego, wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków, wymuszeniami rozbójniczymi oraz praniem pieniędzy.

W czerwcu ubiegłego roku na terenie Kamiennej Góry policjanci z Wydziału Kryminalnego wspierani przez funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili realizację sprawy, w wyniku której zatrzymano na terenie powiatu w sumie kilkanaście osób i zabezpieczono mienie na kwotę około 300 tysięcy złotych.

Grupa ta zajmowała się głównie popełnianiem przestępstw polegających na wprowadzaniu do obrotu znacznych ilości narkotyków, czerpaniem z tego procederu korzyści majątkowych, wymuszeniami rozbójniczymi, oszustwami przy zawieraniu kredytów gotówkowych oraz praniem pieniędzy. Grupą kierował 36-letni kamiennogórzanin, który jakiś czas wcześniej, po opuszczeniu zakładu karnego, postanowił uczynić sobie z tego procederu stały zarobek. Wykorzystał w tym celu pozyskane w zakładzie karnym znajomości i kontakty, które pozwoliły mu na rozwinięcie w bardzo sprytny sposób procederu przestępczego, który przynosił mu ogromne dochody.

Po zatrzymaniu 36-latka oraz pozostałych osób zaangażowanych realnie w działalność tej grupy policjanci mieli jeszcze sporo pracy, aby zebrać odpowiedni materiał dowodowy. W toku dalszych czynności funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego z Kamiennej Góry włożyli ogrom pracy zarówno operacyjnej, jak i też dochodzeniowo-śledczej, dzięki której możliwe było zebranie na tyle mocnego materiału dowodowego, aby 7 z zatrzymanych osób postawić przed sądem, w tym szefa grupy oraz jego najbliższych współpracowników.

Dzięki wykorzystanym formom pracy operacyjnej kamiennogórscy funkcjonariusze ustali personalia osób, które rozprowadzały środki odurzające na terenie powiatu, jak też personalia osób z całego województwa dolnośląskiego, z którymi 36-latek współpracował.

Policjanci udowodnili zatrzymanemu szefowi grupy, jak też jego współpracownikom, wprowadzenie do obrotu substancji psychotropowych w postaci metaamfetaminy i marihuany o łącznej ilości nie mniejszej niż 5600 g, o wartości około 432 tysięcy złotych.

36-letni szef grupy usłyszał bardzo poważne zarzuty, w tym kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków, wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości środków odurzających, udzielania środków odurzających innym osobom, wymuszeń rozbójniczych, jak też prania pieniędzy. O dalszym losie tego mężczyzny, jak i wszystkich pozostałych członków grupy, będzie decydował sąd.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony