Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy kryminalni wraz z policjantami z Nowej Soli zatrzymali sprawców licznych przestępstw

Data publikacji 18.05.2021

Dobra współpraca wrocławskich policjantów z funkcjonariuszami z Nowej Soli doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za liczne przestępstwa. Ten męski duet po wejściu w posiadanie zagubionego dokumentu tożsamości, dokonywał oszustw, podrabiając umowy kupna-sprzedaży pojazdów. Niczego nieświadomy mężczyzna, który zgubił dokument w zeszłym roku, stał się jedną ze stron na sporządzanych umowach. Sprawcy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Niejednokrotnie bywa tak, że przestępcy działają w kilku miejscach na terenie kraju i właśnie dlatego ważna jest współpraca policjantów z różnych garnizonów. Tak też było w przypadku zatrzymania męskiego duetu przez funkcjonariuszy z Wrocławia i Nowej Soli.

Historia ta zaczęła się, gdy dwaj mężczyźni weszli w posiadanie zagubionego dokumentu tożsamości, a w ich głowach zrodził się plan zarabiania pieniędzy, niekoniecznie zgodnie z litera prawa. Wspólnicy dokonywali oszustw podrabiając umowy kupna-sprzedaży i podszywając się pod pokrzywdzonego.

Mężczyźni czerpali z tego procederu zyski, czy to przy sprzedaży pojazdu, czy przy jego złomowaniu. Sprawa wyszła jednak na jaw, gdy niczego nieświadomy pokrzywdzony, którego dokumentem posługiwali się zatrzymani, otrzymywał ponaglenia do zapłaty automatycznie przedłużonej polisy OC na pojazdy, których był teoretycznym właścicielem.

Funkcjonariusze udowodnili mieszkańcom Nowej Soli 14 tego typu przestępstw.

Działania na terenie Wrocławia zakończyły się przewiezieniem tego przestępczego duetu do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Usłyszeli już w tej sprawie zarzuty i teraz za wszystkie naruszenia prawa odpowiedzą przed sądem. Grozić im może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP we Wrocławiu


 

Opis filmu: dwóch nieumundurowanych funkcjonariuszy prowadzi zatrzymanego

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 45.97 MB)

Pliki do pobrania

  • 101.08 KB
    transkrypcja do filmu
Powrót na górę strony