Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Libiąża i negocjatorzy z KWP w Krakowie zapobiegli tragedii

Data publikacji 18.05.2021

Szybka reakcja policjantów z Libiąża oraz duże doświadczenie Zespołu Negocjatorów Policyjnych spowodowało, że mężczyzna deklarujący chęć popełnienia samobójstwa zszedł z 8-metrowego drzewa. Na szczęście pomoc stróżów prawa przyszła na czas i mężczyzna znajdujący się w kryzysowej sytuacji trafił pod fachową opiekę.

W ubiegły piątek (14.05.2021 r.) około godziny 23.20 dyżurny Komisariatu Policji w Libiążu otrzymał zgłoszenie z WCPR, że mężczyzna chce popełnić samobójstwo i wspiął się na drzewo w masywie leśnym. Policjanci, przeszukując las odnaleźli mężczyznę, który znajdował się na 8-metrowym drzewie. Na miejsce skierowano także Państwową Straż Pożarną oraz Zespół Negocjatorów Policyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Długa rozmowa negocjatorów z mężczyzną przyniosła oczekiwany, pozytywny finał. 34-latek odwiedziony od popełnienia samobójstwa samowolnie zszedł na ziemię. Następnie otrzymał fachową pomoc lekarską.  

Policjanci niejednokrotnie pomagają osobom w trudnych sytuacjach życiowych, najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków udzielających wsparcia w kryzysie.

Pamiętajmy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji m.in. powiatowe centrum pomocy rodzinie, ośrodek interwencji kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie  psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby nie pozostawać z problemem samemu. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony