Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przed komendą stanął pojemnik na nakrętki. Pieniądze z ich sprzedaży trafią do chorych dzieci

Data publikacji 18.05.2021

Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli stanął krasnal, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą chorym dzieciom. Dzięki takiej formie nie tylko niesiemy pomoc, ale i dbamy o środowisko, ponieważ zebrane plastikowe nakrętki zostaną poddane recyklingowi. Zapraszamy do udziału w zbiórce!

Nowosolscy policjanci bardzo chętnie włączają się w akcje charytatywne. W zeszłym miesiącu funkcjonariusze zorganizowali zbiórkę nakrętek dla chorego chłopca, w którą włączyli się także mieszkańcy. Oddźwięk był ogromny, a zebrane nakrętki nie mieściły się już w gabinecie. I wtedy pojawił się pomysł, aby przed komendą stanął pojemnik na nakrętki. W zeszłym tygodniu nowosolscy policjanci otrzymali od Urzędu Miasta w Nowej Soli piękny pojemnik w kształcie krasnala, który będzie stał przed komendą. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wrzucania nakrętek. Miłą niespodzianką dla policjantów są paczki z nakrętkami, które przesyłane są z całego województwa.

Dzięki takiej formie nie tylko niesiemy pomoc, ale i dbamy o środowisko, ponieważ zebrane plastikowe nakrętki zostaną poddane recyklingowi, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży pomogą chorym dzieciom w leczeniu. Pamiętajmy, że ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Jedna nakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. Wystarczy świadomość, że zwykła, plastikowa nakrętka ma wartość i może pomóc w walce z chorobą. Dla jednych nakrętka jest zbędna i ląduje w śmietniku, dla innych staje się pomocna w drodze do lepszego życia. Jaką wartość mają plastikowe nakrętki doskonale wiedzą policjanci, którzy zachęcają do wspólnego zapełniania krasnala nakrętkami.

 

sierżant sztabowy Justyna Sęczkowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli

  • policjanci i urzędnicy stoją przy pojemniku na nakrętki
  • policjant i urzędnik wrzucają nakrętki do pojemnika
  • Komendant Powiatowy Policji w Nowej Soli otrzymuje od Burmistrza Nowej Soli broszurę
Powrót na górę strony