Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli podróbki o wartości prawie 4 milionów złotych

Data publikacji 19.05.2021

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą na terenie z magazynów zlokalizowanych w Szamotach koło Nadarzyna zabezpieczyli prawie 4500 par butów oraz 9 tysięcy sztuk odzieży o wartości około 4 milionów złotych. Zabezpieczona odzież i buty były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Policjanci zatrzymali też dwóch obywateli podejrzanych o handel podrobionymi rzeczami. Grozić im może do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą w Komendzie Stołecznej po uzyskaniu informacji, że na terenie jednej z posesji w Szamotach (Nadarzyn) mogą znajdować się magazyny, w których przechowywane są towary z nielegalnie naniesionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi, które następnie trafiają do sprzedaży.

W związku z tym funkcjonariusze podjęli obserwację wspomnianych magazynów. W pewnym momencie zauważyli, jak pod jeden z nich podjeżdża mercedes, do którego dwaj mężczyźni zaczęli ładować pudełka. Jak się potem okazało, z podrobionym obuwiem i odzieżą.

W tym momencie policjanci przystąpili do wylegitymowania obu mężczyzn, którymi okazali się być 39 i 40-letni obywatele Bułgarii. Przeszukali również pomieszczenia magazynowe, gdzie zabezpieczyli prawie 4,5 tysiąca par butów oraz ponad 9 tysięcy sztuk odzieży ze znakami towarowymi znanych światowych marek, których wygląd i jakość wykonania oraz użytych materiałów wskazywały na to, że zostały podrobione.

W związku z tym policjanci zatrzymali obywateli Bułgarii, którzy po przesłuchaniu usłyszeli 14 zarzutów z Ustawy Prawo Własności Przemysłowej i zostali objęci policyjnym dozorem. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli ponad 17 tysięcy złotych i 4 tysiące dolarów.

Zatrzymanym może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP /kp)

  • Policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • Zabezpieczona odzież
  • Zabezpieczona odzież
Powrót na górę strony