Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z Małopolski w czasie wolnym od służby zatrzymał na Śląsku sklepowego złodzieja

Data publikacji 19.05.2021

Aspirant sztabowy Józef Kruczek dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kętach w czasie wolnym od służby podjął skuteczną interwencję w jednej z bielskich galerii handlowych. Policjant podczas pościgu pieszego zatrzymał złodzieja sklepowego.

Do zdarzenia doszło w  ubiegły czwartek, 13.05.2021 r., w Bielsku - Białej. Tuż po godzinie 17:00 dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kętach w czasie wolnym robiąc zakupy w galerii handlowej usłyszał sygnał dźwiękowy świadczący o tym, że przez bramki sklepowe przeszedł klient z towarem, za który nie zapłacił. Funkcjonariusz zauważył mężczyznę, który trzymając pakunek schowany pod kurtką szybkim krokiem oddalał się od stoiska z obuwiem. Policjant natychmiast pobiegł za podejrzanym i zatrzymał go. Jak się okazało, złodziej pod kurtką miał schowaną parę męskich butów wartości 200 zł. Następnie dzielnicowy przekazał złodzieja wraz z odzyskanym obuwiem w ręce bielskich policjantów.

Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej reakcji policjanta mienie zostało odzyskane, a sprawca kradzieży zatrzymany na gorącym uczynku. Aspirant sztabowy Józef Kruczek w Policji służy już od 30 lat. Od 10 lat jest dzielnicowym i zajmuje się sprawami mieszkańców osiedla Generała Władysława Sikorskiego oraz osiedla 700 - lecia w Kętach. 

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony