Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów z Krzyków za szybkie odnalezienie starszego mężczyzny

Data publikacji 19.05.2021

Natychmiast po otrzymaniu informacji o zaginięciu starszego mężczyzny, w jego poszukiwania zaangażowano służby prewencyjne i kryminalne, a także przewodników z psami. Priorytetem dla funkcjonariuszy było dotarcie do mężczyzny w możliwie najkrótszym czasie. Na szczęście już kilka godzin później, 88-latek został odnaleziony przez kryminalnych z Krzyków, w rejonie Dworca Głównego. Mężczyzna cały i zdrowy trafił pod opiekę rodziny, która na ręce Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu złożyła serdeczne podziękowania.

Policjanci w przypadku zaginięć osób, zawsze podejmują szereg czynności mających na celu, jak najszybsze dotarcie do zaginionego. Niejednokrotnie bywa, że taka osoba może potrzebować pomocy lub może znajdować się w okolicznościach zagrażających jej życiu, dlatego też czas odgrywa olbrzymią rolę. Do takiej właśnie grupy osób poszukiwanych, zaliczyć można m.in. osoby starsze oraz dzieci.

Wrocławscy policjanci kilka dni temu prowadzili intensywne działania ukierunkowane na odnalezienie starszego mężczyzny, z którym rodzina straciła kontakt. W poszukiwania zaangażowani byli policjanci zarówno z komisariatu przy Ślężnej, jak i innych jednostek z terenu miasta. Prowadzone były również czynności z udziałem psów służbowych wyspecjalizowanych do poszukiwania śladów zapachowych. Dodatkowo funkcjonariusze pionu kryminalnego sprawdzali każdą, nawet najdrobniejszą informację, która mogła przyczynić się do odnalezienia 88-letniego seniora.

Na szczęście mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy, właśnie przez kryminalnych z wrocławskich Krzyków. Był w okolicy Dworca Głównego, skąd został przewieziony i przekazany pod opiekę rodziny. Na ręce Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu, kilkanaście dni później wpłynęły podziękowania od rodziny mężczyzny, wdzięcznej za szybkie i profesjonalne działanie wrocławskiej policji.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony