Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant CBŚP ratował potrąconego mężczyznę

Data publikacji 20.05.2021

Policjant z Zarządu w Szczecinie CBŚP uratował uczestnika wypadku drogowego, który został potrącony przez samochód dostawczy. Silnie krwawiący, nieprzytomny mężczyzna leżał na jezdni, kiedy zauważyli go policjanci. Doświadczeni funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz ratowali nieprzytomnego rannego, monitorując jego czynności życiowe do czasu przyjazdu załogi ratunkowej.

Policjanci w Zarządzie w Szczecinie Centralnego Biura Śledczego Policji wracali we wtorek, 18.05.2021 r., z realizacji, gdy zauważyli rannego mężczyznę leżącego na ulicy Szosa Polska w Szczecinie. Okazało się, że został on chwilę wcześniej potrącony przez samochód dostawczy. Nieprzytomny pokrzywdzony miał widoczne obrażenia, w tym silny krwotok spowodowany urazem twarzoczaszki oraz otwartymi złamaniami nogi.

Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do zabezpieczenia miejsca wypadku i udzielania pomocy rannemu. Policjant posiadający uprawnienia ratownika medycznego stwierdził, że mężczyzna znajduje się w stanie bezpośrednio zagrażającym życiu. Natychmiast udrożnił mu drogi oddechowe i zabezpieczył przed dalszymi urazami złamania, tamując jednocześnie krwotok. W tym czasie przekazywał także informacje o stanie zdrowia dyspozytorowi pogotowia zespołu ratownictwa medycznego.

Po przyjeździe pogotowia ratunkowego, wspólnie z ratownikami medycznym,i policjant CBŚP prowadził dalsze czynności ratunkowe, w efekcie których mężczyzna potrącony przez samochód dostawczy został uratowany. Na tym nie zakończył działań funkcjonariusz, ponieważ wspólnie z ratownikami pojechał do szpitala, cały czas wspierając ratowników udzielających pomocy poszkodowanemu. Ranny w wypadku mężczyzna pozostaje w szpitalu pod opieką lekarską.

(CBŚP/ mw)

Powrót na górę strony