Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania i zarzuty w sprawie dotyczącej wyłudzeń odszkodowań komunikacyjnych

Data publikacji 20.05.2021

Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach prowadzi śledztwo w sprawie wyłudzeń pieniędzy z odszkodowań komunikacyjnych. W ostatnich dniach funkcjonariusze zatrzymali kolejnych 5 osób. Sprawcy wyłudzili ponad 10 milionów złotych od 8 towarzystw ubezpieczeniowych. Zarzuty w sprawie usłyszały już 132 osoby. Grozi im do 10 lat więzienia.

To kolejne zatrzymania osób, które na terenie województwa mazowieckiego zajmowały się wyłudzaniem odszkodowań z tytułu zgłaszanych do ubezpieczycieli zdarzeń drogowych. Luksusowe samochody, głównie sprowadzane z zagranicy, były rejestrowane na podstawione osoby i ubezpieczane były polisami AC. Następnie organizowano fikcyjne kolizje drogowe z udziałem podstawionych osób. Po doprowadzeniu do uszkodzenia pojazdu szkoda ta była zgłaszana do ubezpieczyciela przez osoby, na które był zarejestrowany pojazd lub rzekomego kierowcę samochodu. W zgłoszeniach szkód kierowanych do ubezpieczycieli podawane były nieprawdziwe okoliczności zdarzenia, w wyniku którego miała zaistnieć zgłoszona szkoda. Osoby, na które zarejestrowane były samochody, w dokumentach przedkładanych ubezpieczycielom wskazywały należące do nich rachunki bankowe do wypłaty odszkodowań, skąd pieniądze przekazywane były organizatorom procederu.

Jak wynika z dotychczas zebranego materiału dowodowego, z tytułu wypłat odszkodowań z polis OC i AC doszło do wyłudzenia łącznie kwoty nie mniejszej niż 10 mln zł od 8 towarzystw ubezpieczeniowych. Dotychczas zarzuty przedstawiono 132 osobom, 12 z nich aresztowano. Śledczy zabezpieczyli mienie ruchome oraz pieniądze na kwotę 1,3 mln złotych.

(KWP  w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony