Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna chciał skoczyć z mostu - został powstrzymany przez policjantów

Data publikacji 20.05.2021

28-latek stał za barierką mostu i chciał z niego skoczyć. Od tego zamiaru odwiedli go policjanci, przekonując do zejścia z mostu. Po udzieleniu pomocy przez medyków mężczyzna został doprowadzony do wytrzeźwienia.

Dzisiaj (20.05.2021 r.) około godziny 2:00 dyspozytor numeru alarmowego otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że z mostu Długosza nad rzeką Odrą w Kędzierzynie-Koźlu chce skoczyć mężczyzna. Na miejsce zostali skierowani policjanci, strażacy oraz zespół ratownictwa medycznego.

Gdy po kilku minutach funkcjonariusze  tam dotarli mężczyzna stał za barierką. Był bardzo pobudzony i krzyczał, żeby nikt się do niego nie zbliżał, bo skoczy. Policjanci  nawiązali z nim rozmowę. Ponad godzinne działania przyniosły oczekiwany rezultat. Funkcjonariusze przekonali 28-latka do zejścia z mostu. Mężczyzna był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 2,5 promila.

Przybyła na miejsce załoga pogotowia udzieliła mu pomocy medycznej i  w asyście policjantów przewiozła do szpitala. Po badaniach mężczyzna został doprowadzony do wytrzeźwienia.

Przypominamy, że cały czas działa - pod wskazanym linkiem - całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego. Jest to bezpłatna pomoc telefoniczna, e-mailowa lub za pomocą czatu, udzielana 7 dni w tygodniu przez dyżurnych specjalistów: psychiatrów, psychologów, prawników i pracowników socjalnych. Uruchomiona została przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

Projekt ten realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Zdrowia i finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia. Jego celem jest pomoc osobom znajdującym w stanie kryzysu psychicznego z powodu np. śmierci, utraty pracy, rozwodu, lub zaginięcia bliskiej osoby, oraz zapobieganie depresji, samobójstwom i innym zachowaniem autodestrukcyjnym. Pomoc ta skierowana jest do osób w każdym wieku.

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony