Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mazowieccy kryminalni zatrzymali podejrzanych o kradzieże busów

Data publikacji 21.05.2021

Wspólne działania kryminalnych z KWP zs. w Radomiu i KPP w Mławie doprowadziły do zatrzymania dwóch podejrzanych o kradzież renaulta mastera. Pojazd został skradziony kilka dni wcześniej na terenie pow. makowskiego. Sprawa ma charakter rozwojowy. Mężczyźni mogą mieć na swoim koncie więcej kradzieży samochodów. Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Policjanci odzyskali skradziony samochód.

Od kilku miesięcy policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu zajmowali się sprawą kradzieży busów na terenie mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Według ustaleń „kryminalnych” na terenie tych trzech województw miało miejsce kilkanaście kradzieży busów, które następnie były rozbierane na części i trafiały do paserów.

Kilka dni temu skradziono renaulta mastera z elektronarzędziami i fotowoltaiką. Policjanci z KWP wspólnie z kryminalnymi z Mławy, w pobliżu Płocka, zatrzymali kierującego skradzionym samochodem, 40-letniego mieszkańca Kętrzyna oraz współdziałającego z nim 34-letniego mieszkańca pow. mławskiego. W dziupli w Mławie odnaleziono fotowoltaikę. W Ciechanowie odnaleziono skradzionego w kujawsko-pomorskim kolejnego renaulta mastera.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych, sprawa ma charakter rozwojowy. Obaj zatrzymani, na wniosek prokuratury, decyzją Sądu Rejonowego w Mławie, zostali aresztowani na 3 miesiące. Dalsze czynności prowadzą mławska prokuratura oraz policja.

Autor: asp. szt. Anna Pawłowska/RJ

Powrót na górę strony