Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niemal 160 kilometrów na godzinę przez miejscowość. Niebezpieczna jazda przerwana przez policjantów

Data publikacji 21.05.2021

Policjanci ze strzeleckiej drogówki przerwali niebezpieczną jazdę kierowcy BMW, który jechał przez miejscowość Rąpin niemal 160 kilometrów na godzinę. Niebezpieczne zachowanie na drodze nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie. 39-letni kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Teraz jego sprawą zajmie się sąd, bo policjanci skierowali wniosek o ukaranie.

Nadmierna prędkość, niedostosowanie jej do warunków na drodze, to jedna z głównych przyczyn wypadków na drodze. Dlatego ważnym jest, aby eliminować z ruchu drogowego kierowców, którzy nie stosują się do przepisów w tym zakresie. W 2020 roku, policjanci strzeleckiej drogówki zatrzymali 70 kierowców, którzy stracili prawo jazdy kierowcom za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Te liczby potwierdzają skuteczną pracę policjantów z drogówki. Dzięki niej udało się uniknąć wielu niebezpiecznym sytuacjom na drodze.

O skuteczności mundurowych zdążył się również przekonać kierowca zatrzymany do policyjnej kontroli w czwartek (20 maja) w miejscowości Rąpin niedaleko Drezdenka. To tutaj policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW, który jechał przez miejscowość 157 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do tak zwanej „pięćdziesiątki”. Mundurowi zatrzymali 39-latkowi prawo jazdy na trzy miesiące. To jednak nie wszystkie konsekwencje dla tego kierowcy. Z uwagi na znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości w tym miejscu, policjanci skierowali jego sprawę do sądu. Teraz mężczyźnie grozi grzywna do 5 tysięcy złotych.  

 

młodszy aspirant Tomasz Bartos

Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.56 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony